Dotácie - Zelená domácnostiam

Nie sú Vám ľahostajné účty za energie? Chcete využívať obnoviteľné zdroje energie alebo uvažujete o kúpe tepelného čerpadla? Aké opatrenia podniknúť a ako si vybrať najvhodnejšie čo najefektívnejšie zariadenie?

Získajte s nami finančný príspevok na obnoviteľné zdroje energií až do výšky 3 700 € v rámci dotačného programu „Zelená domácnostiam“ a ušetrite si energiu, čas a aj peniaze. Spoločnosť Heatcooltech s.r.o. Vám pomôže pohodlne získať túto dotáciu.

Tepelné čerpadlá využívajú dostupné teplo zo vzduchu, zeme alebo z vody. Tešia sa stále väčšiemu záujmu. Aj preto, že toto teplo je k dispozícii zadarmo a možno ho energeticky veľmi efektívne zhodnotiť.

Tepelné čerpadlá vzduch – voda sú vyhľadávané vďaka ich jednoduchej inštalácii a vhodnosti do každej lokality. Na získavanie tepelnej energie nepotrebujete žiadne vrty a ani zemné kolektory. Zdrojom energie je vonkajší vzduch, z ktorého dokáže tepelné čerpadlo využívať energiu.

Tepelné čerpadlá zem - voda sú tiež veľmi obľúbené najmä v zahraničí. U nás, aj napriek svojím pozitívam, sú stále v úzadí. Dôvod je jednoduchý - vyššia cena investície. Ide však o najefektívnejšie tepelné čerpadlo z hľadiska účinnosti. Aj napriek veľkej mrznúcej zime, pôda má už 10 metrov pod povrchom cca 10 - 12°C.